Monika Załoga

Monika Załoga
Miasto:
Szczecin
Utworów:
34
Oglądany:
14394 razy
Założenie konta:
9 listopada 2007
Ostatnia aktualizacja:
23 lutego 2016
Monika Załoga, pedagog, wokalistka, kompozytorka, autorka teksów i opracowań muzycznych.
Instruktor interpretacji słowno-wokalnej i ruchu scenicznego.
Założycielka Studia Animacji Artystycznej Spektrum, w ramach którego realizuje projekty w rozmaitej formie scenicznej.

Twórczość to połączenie różnych klimatów, tekstów i interpretacji. Muzyka oscyluje w brzmieniach naturalnych instrumentów i muzyki elektronicznej.

Laureatka Złotej Płyty na festiwalu im. Anny Jantar w Wrześni (2006); wyróżnienia na fest. im. Anny German - Tańczące Eurydyki (2007); Myśliborskich Spotkań Młodych Autorów i kompozytorów SMAK (Sosnowy Szczebel do kariery, wyróżnienia (2001-2011); I miejsce na Jasam Pop Festiwal w Lidzbarku Warmińskim (2003); finalistka i laureatka szczecińskiego wydania Szansy na Sukces, w różnych edycjach - i inne.

Uczestniczka i współorganizator imprez charytatywnych, m.in.:
WOŚP, koncerty dla Tęczy – Stowarzyszenia dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej ruchowo w Szczecinie, TPG - Towarzystwo Pomocy Guchoniemym w Szczecinie, Festiwal ku wolności - resocjalizacja i profilaktyka poprzez arteterapię (Inauguracja w AŚ, przy ul Rakowieckiej w Warszawie 11 11 2009, inauguracja w AŚ w Szczecinie 11 11 2010); i inne.
Współpracuje z Karoliną Wołyńską - duet Sky'a- absolwentką Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz z autorami tekstów - Anią Snochowską – poetką, która napisze tekst na każdy temat, Markiem Sochackim – autorem tekstów, kompozytorem, współorganizatorem festiwalu „Wygraj Sukces” w Sandomierzu, Marcinem Urbanem – krakowskim poetą i fraszkopisarzem, do którego wierszy nagrała 3 pozycje płytowe, ze swoimi kompozycjami oraz współkompozycjami z innymi artystami:
"Apteczka" – Wyd. Fall, Kraków’2007, nagranie i mastering, studio Forte Wal, Szczecin
„Pozytywka” – Wyd. Fall, Kraków‘2008, nagranie i mastering Artur Grobelny
„Sens słów usłyszeć” – Wyd. Fall, Kraków‘2010, nagranie i mastering Karol Tejchman, (z udziałem K. Tejchmana, J. Słowickiego, K. Wołyńskiej, A. Grobelnego, K. Żelezika, P. Kunickiego).

Obecnie jest w trakcie nagrań do kolejnej płyty do tekstów Marcina Urbana.

Ponadto użyczyła wokalu w projektach:
Składanka 'Energy mix zima 2009'- utwór "I'll follow you"- Castilla Feat. Monica, projekt z Krzyśkiem Żelezikiem oraz Robertem Siemionko (DJ Not Complete)
"Tranceylvania" - płyta Jarka "Yarka" Degórskiego w klimacie trance-goa – wokalizy do: "Tranceylvania", "God the fire", "Body".
"Spirits of the Dust" , wydana przez wydawnictwo Generator z udziałem Karoliny Wołyńskiej - skrzypce, Karola Tejchmana - gitara elektr., Jarka Degórskiego - syntezatory i Jurka Jędry – perkusja.
Współpracowała z Marcinem Gryglewiczem – praca studyjna, wokalista, Gerardem Wilczyńskim – współrealizacja aranżacji do płyt „Apteczka” i „Pozytywka”, Bartkiem Buczakiem – aranżacje do innych utworów, Robertem Mazurkiewiczem (zesp. Czekolada) – współpraca autorska.


Od 1993 roku działalność artystyczna amatorska, udział w różnego rodzaju konkursach, przeglądach. Od 2000 roku zawodowa praca artystyczna – działalność sceniczna, kompozycje muzyczne i pisanie tekstów dla własnych potrzeb oraz na zamówienie dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Instruktorka zajęć wokalno – aktorskich m. in. na Scenie SCK Kontrasty 2006 – 2008 z grupą Spektrum, działalność artystyczno - edukacyjna.

Więcej na:

sky-a.muzzo.pl
karolina-wolynska.muzzo.pl
http://www.anvill.art.pl http://www.myspace.com/universaldying
http://ania-snochowska.muzzo.pl/

You Tube

Muzyczna Bombonierka - Radio Kraków
http://not-complete-js.muzzo.pl/
blogi poetyckie Marcina Urbana
RMF Muzzo - Miasto Muzyki
http://www.isak.pl/top_mp3/
www.muza.pl
inne

kalendarium

Brak wydarzeń w kalendarium